Jest wiele instytucji, a także ludzi, którzy oferują pomoc w organizacji pobytu w Polsce.

Osoba, która z różnych pobudek decyduje się na przyjazd do Polski nie tylko w celach turystycznych, z całą pewnością ma możliwość liczyć na poradę. Jest wiele instytucji, a także ludzi, którzy oferują swoją pomoc przy organizacji pobytu w Polsce. Nie w każdej sytuacji są to organizacje wprost powiązane z urzędami a także nie zawsze są to organizacje związane z jakimiś kościołami. W obecnych czasach, gdy, w których emigracja z powodów politycznych, czy ekonomicznych jest normą, na taką pomoc możemy liczyć także ze strony przyszłego pracodawcy.

Musimy jednak pamiętać, iż to instytucje państwowe zajmują się formalnościami tj. zezwolenia na pobyt w Polsce. Jest to istotne, żeby osoba , która planuje przyjazd do naszego kraju na czas dłuższy aniżeli 3 miesiące, pamiętała, iż wyłącznie w Urzędach Wojewódzkich lub Marszałkowskich może starać się o tego rodzaju pozwolenia. Nie zrobi tego za nikogo przybywającego żadne biuro oferujące tak zwane załatwienie dokumentów za drobną opłatą.

Jeśli ktokolwiek znajdzie instytucję albo osobę, która zaoferuje mu coś więcej aniżeli radę w wypełnieniu formalności, ich przetłumaczeniu albo asystowanie podczas wizyty w jednym z wymienionych urzędów, powinien natychmiast zrezygnować z usług oferowanych przez tą osobę lub instytucję. Dobrze byłoby także zastanowić się nad zgłoszeniem próby oszustwa. Osoba, która zamierza odbyć pobyt w Polsce musi mieć silne poczucie, że może się tutaj czuć jak w domu, a jeżeli oprócz tego najważniejszym powodem chęci zamieszkania w Polsce jest aspekt polityczny, musi mieć także poczucie bezpieczeństwa.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *