Egipcjanie używali hieroglifów, które zostały zastąpione przez bardziej uniwersalne litery.

Pismo a rozwój cywilizacji Tysiące lat temu w jaskiniach oraz grotach powstawały pierwsze obrazki i sceny z życia żyjących wtedy ludzi, głównie polowania na dzięki zwierzęta. Te obrazy wykuwało się w skałach ostrymi narzędziami. W starożytnym Egipcie powstawały pergaminy, na których można było pisać, czyli przekazywać informację za pomocą znaków. Początkowo Egipcjanie używali hieroglifów, które z czasem zostały odrzucone w niepamięć przez bardziej uniwersalne litery. Powstanie długopisu i ołówka Prawdziwy rozwój artykułów do pisania nastąpił w roku 1761, gdy stworzono 1-wszy ołówek. Na 1szy (dla nas) długopis musieliśmy jednak czekać ponad 150 lat. W 1938 r. w Argentynie rozpoczęła się masowa produkcja długopisów zaprojektowanych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tego momentu rozkwitła branża zajmująca się produkowaniem takowych produktów. Artykuły piśmiennicze zastąpione przez laptopy? Obecnie na urządzeniach takich jak komputer lub tablet powstają ciekawe programy, mające na celu utworzenie oraz przekazanie tekstu. Wiele osób korzysta z takowych edytorów na swoją korzyść, sporządzając listy rzeczy do kupienia, a nawet wypracowania do szkoły! Pomimo dynamicznego postępu techniki bardzo mało prawdopodobne jest, że przestaniemy używać na przykład ołówków. Pióro, ołówek czy długopis? Wszystkie przybory do pisania mają swój charakter.

Dziś najczęściej spotykamy wygodny a także poręczny długopis: spotkamy go w różnych miejscach oraz środowiskach: szkołach, biurach, przychodniach itd. To ma swoje uzasadnienie, gdyż długopis to najmniej kłopotliwy ze wszelkich artykułów piśmienniczych. Znacznie bardziej wyszukanym oraz specjalnym narzędziem jest pióro. Używa się go na wyższych stanowiskach władzy lub zarządów spółek. Pióro to wspaniały przedmiot, kiedy pełnimy oficjalne stanowiska – w takiej sytuacji długopis jest trochę niewłaściwy. Co ciekawe, ołówek nie posiada ołowiu, ale grafit – czarny rysik, który pozwala na pisanie.

Ołówek ma swoje zastosowanie w mało formalnych czynnościach, takowych jak np.: codzienne notatki i zapiski, rysunki geometryczne a także bardziej „artystyczne” obrazki, zapisywanie mało| istotnych treści lub takowych, które w krótkim odstępie czasu nie będą już ważne. Wybór przedmiotu do pisania Aktualnie na rynku krążą setki ofert, pośród których główną rolę grają produkty piśmiennicze. To duża szansa dla każdego – w obecnych czasach mamy możliwość nawet wykonać pióro bądź ołówek z wygrawerowanym dowolnym napisem lub logo naszej firmy.

Wielu uważa taką możliwość za twórcze i bardzo pomysłowe podejście do odbiorcy, którego uwaga powinna być wciąż skupiona na konkretnej marce. A co się z tym łączy, długopis z wygrawerowanym napisem „Firma ABC właśnie dla Ciebie!” z pewnością zwróci uwagę ewentualnego konsumenta, gdyż wiadomo, że dzień w dzień, przez długi okres czasu używamy wyrobów piśmienniczych. I nie jest to wyłącznie szkoła….

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *